Elke maand verschijnt op onze website en in onze nieuwsbrief een kunstwerk van een Woerdense kunstenaar als “KettingKUNSTWerk”. Voor februari 2025 een kunstwerk van Cok Graafland, aangedragen als schakel in de ketting door Els Lenards. De tekening heet “Interieur.”

Cok vertelt over dit kunstwerk

Dit is mijn uitwerking van een van de uitdagende opdrachten die we op de teken- en schildercursus van Monika Strugarek krijgen. Het leek mij goed om naast alle mooie kleurenbijdragen aan de kunstketting ook een wat meer grafisch werk in zwart-wit toe te voegen. Deze tekening is in potlood uitgewerkt met als uitdaging daarin voldoende zwarten en contrasten weer te geven. Het is getekend op papier en heeft een afmeting van 23 x 50 cm.

Ik ben Cok Graafland en woon in Nieuwerbrug aan den Rijn. Ik ben technisch opgeleid in de bouw en ben inmiddels een aantal jaren gepensioneerd als projectmanager. Technische tekeningen, goniometrie en perspectief waren onderdeel van mijn opleiding. Die technische opleiding is soms een mooie basis voor mijn schilderijen en soms belemmerend voor wat vrijer werk. In deze tekening komt dat strakke in mijn werk tot uitdrukking. Naast de schilderlessen van Monika heb ik een portretcursus gedaan en maak ik op de meeste avonden van de week een tekeningetje in een A5-boekje. Verder is fotograferen al vele jaren mijn hobby en een mooie combinatie met schilderen; aspecten zoals onderwerp en compositie overlappen elkaar hierin.

De resultaten van mijn werk deel ik onder mijn eigen naam op Instagram en Facebook. Daar kom ik ook in contact met inspirerende kunstenaars en amateur kunstenaars.

Instagram: https://www.instagram.com/cokgraafland/

Facebook: https://www.facebook.com/cok.graafland

Andere kettingKUNSTWerken

Alle verschenen kettingKUNSTWerken kan je hier bekijken op Google drive. Daar zijn ze te zien in grotere resolutie dan op deze website.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.